AKTUALITETE

Detaje/ V.ra.s.ja e dyfishtë në Mirditë, motër e vëlla u ekzekutuan në oborrin e banesës

Një ngjarje e rëndë tr.on.diti Mirditën këtë mbrëmje.

Në media është raportuar se motër e vëlla kanë humbur jetën në fshatin Kodër-Rrëshen.

Burime për JOQ Albania bëjnë me dije se vi.kt.imat janë me mbiemër Filopati.

Policia njofton se vi.kt.imat janë shtetasi V.F dhe motra e tij, shtetasja E.F. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në oborrin e banesës së vi.kt.imave, ndërsa autori i ngjarjes dyshohet të jetë shtetasi F.K., nga fshati Zejmën i Lezhës.

Autori i dyshuar, i cili është larguar menjëherë nga vendngjarja, ka qenë ish-bashkëshorti i v.ik.timës. Trupat e pajetë të vi.kt.imave vëlla janë dërguar në morgun e spitalit të Rrëshenit.