AKTUALITETE

Kryeministri Albin Kurti falenderon Erdoganin: Kjo do mbahet mend nga brezat e ardhshëm

Kryeministri në largim, Albin Kurti ka falënderuar presidentin e Turqisë, Regjep Tayp Erdogan për ndihmat mjekësor që i ka dhuruar sot Kosovës për luft ën kundër koro navir usit.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, Kurti ka shkruar se e falënderon popullin turk për bujarin e saj, në këtë kohë, përcjell Gazeta Insajderi.

“Faleminderit Erdogan dhe popullit turk për mbështetjen tuaj bujare për të na ndihmuar të fitojmë luf tën kundër koronavirusit”, ka shkruar Kur ti.