AKTUALITETE

Nuk është Mustafa, ky pritet të jetë i nominuari i LDK’së për kryeministër

Mësohet se Avdullah Hoti pritet të nominohet kandidat për kryeministër, edhe pse diskutimet po vazhdojnë. Kryesia e LDK’së për më shumë se një orë po e diskuton emrin e kandidatit për kryeministër, i cili do të ishte mandatar për formimin e një Qeverie të re me AAK’në, Nismën e minoritetet. Burimet e Expressit brenda mbledhjes […]

AKTUALITETE

Kjo është pregatitja e cila përdoret për 21 ditë : Do të liroj zorrët tuaja dhe do të largoj toksinat e akumuluara

Largimi i mbetjeve dhe parazitëve nga zorrët mund te parandaloj shume pr obleme. Ne 70 vjet jete zorrët kryejnë procese me mbi 100 ton ushqim dhe 40 000 litra lëngje. Kjo do te thotë qe rreth 7 kg mbetje dhe toksina mund te akumulohen rreth barkut. Kjo mund te inf. ektoj gjakun dhe shëndetin e […]

AKTUALITETE

Një grua i hap derën një të pastrehu dhe pas 2 javësh gjen këtë në kuzhinë…

Në Minneapolis, Shtetet e Bashkuara, Abi ka një kafe të quajtur Abi’s Café. Përveç të qenit pronare, gruaja gjithashtu punon brenda ambienteve dhe i pëlqen gjithmonë të ketë gjithçka nën kontroll, si për klientët ashtu edhe për stafin. Ne të gjithë e dimë se kur ju nuk keni përvojë, keni një të kaluar kriminale ose […]

AKTUALITETE

“Gjendja është serioze, ka nevojë të vazhdueshme për oksigjen”, dalin detaje nga gjendja e deputetit shqiptar

Deputeti i Kuvendit, Adriatik Alimadhi, është shëruar nga COVI D-19, por mesa duket gjendja e tij shëndetësore vijon që të jetë serioze. Shefja e shërbimit të Pneumologjisë, Silva Bala tha se mushkëritë e tij janë të dë mtuara dhe kanë nevojë të vazhdueshme për furnizim me oksigjen. Mjekja Bala shtoi se, pac ientët me koronav […]

AKTUALITETE

Shp.ërthen Albin Kurti: Me datën 27 te këtij muaji, kjo do ti ndodh presidentit Thaçi

Kryeministri Albin Kurti, ka bere një deklarate interesante ne lidhje me shk.arkimin e presidentit Thaçi duke pretenduar se kjo do te ndodh ne ketë muaj mars, saktësisht me datën 27-te, duke nënvizuar se diçka e madhe do te ndodh. Kurti është pyetur nga gazetaret se kur do te merret iniciativa qe te shk.arkohet Presidenti Thaqi, […]

AKTUALITETE

E thotë avokati i njohur shqiptar: Thaçi rr.ezikon të d.ënohet me b.urgim të përjetshëm

Në këndin e avokatit, Spartak Ngjela foli për kr izën politike në Kosovë duke thënë se nuk është e mundur që të krijohet qeveria e re. “Presidenti e bën këtë për t’i bërë presion Kurtit. Nuk mund të formohet qeveria e re pa fituesin. Fituesi ka me vete popullin. Në qoftë se i shk.elet e […]

AKTUALITETE

Në mes I.uksit e miIiarda dollarëve, kjo është famiIja shqiptare më e pasur në botë

Aktori shqiptar Blerim Destani dhe familja e tij janë ndër më të pasurat në botë ku pasuria e tyre marramendase krahasohet me atë të Silvio Berluskonit. Në mes Iuksit e miIiarda dollarëve Në mes Iuksit e miIiarda dollarëve, kjo është famiIja shqiptare më e pasur në botë Shpesh mediat italiane e kanë karahasuar lidhur me […]

AKTUALITETE

Vjosa Osmani merr vendim të papritur, befasohet LDK-ja ..

Lidhja Demokratike e Kosovës do të vendosë sot për emrin që do ta propozojë për kryeministër. Tashmë në selinë qendrore të kësaj partie ka filluar mbledhja e kryesisë ku do të vendoset për emrin. Në këtë mbledhje, siç merr vesh Gazeta inFokus, është edhe nënkryetarja e partisë, Vjosa Osmani.

AKTUALITETE

Ah sa i ri i shkreti, ish-futbollisti në lu ftë me jetën i prek të gjithë me poezinë: Dua një ditë me dritë…

Ish-futbollisti i Skënderbeut U17 Dorjan Tahirllari ndodhet në gjendje të rë ndë shëndetësore. 18-vjeçari vu an nga një tu mor ma linj dhe ka kryer 5 operacione, por sërish masa tum oriale në trupin ende nuk është zhdu kur. Në këtë periudhë të vështirë dhe dramatike për të dhe familjen e tij, kërkohet ndihmë e […]

AKTUALITETE

“Vetëvendosje nuk do e lëshojë zyrën e Qeverisë, ja qfarë po ndodhë tani ..

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka deklaruar se nuk dëshiron të flasë për nivelin qendror mirëpo ka reaguar rreth takimit të Presidenti Thaçi me krerët e partive politike që sipas tij nuk e respektuar asnjë rekomandim të IKSHPK-së.Ahmeti në emisionin Rubikon në Klan Kosova deklaroi se po të ishte aty nuk do të ulej meqë […]