AKTUALITETE

Prej 10 ditësh i s.ëmurë nga COVI D-19, përmirësohet gjendja aktorit shqiptar: Mikrobi kinez të futet në trup si njësi speciale

Julian Gjaci prej disa vitesh jeton në Amerikë me familjen e tij ndërsa së fundmi po përballet me sfidën mbase më të vështirë të jetës, atë të mposhtjes së koronavi.rusit. I riu mirditor i talentuar prej disa ditësh ka rezultuar i inf.ektuar me koronavi.rus. Që prej se është trensferuar në SHBA, ai është angazhuar në fushën e aktrimit duke luajtur disa role në dramë dhe komedi.

I riu jeton në Nju Jork, por pavarësisht se po lufton me vi.rusin, ai nuk harron të përcjëllë një mesazh për të rinjtë shqiptar që të mos e nenvlerësojnë koronavi.rusin dhe të ndjekin këshillat e autoriteteve shëndetësore.Gjaci shkruan në rrjetet sociale se ka 10 ditë që është inf.ektuar më koronav.irus dhe pas 7 ditësh ka shkuar në spital, pasi gjendja e tij u përkeqësua.

Tashmë prej 3 ditësh në spital, Gjaci është përmirësuar dhe tregon se virusi nuk është ai nishani i vogël që pretedojnë disa qe e kanë kaluar në shkurt.

“Pershendetje familar e shok e miq qe sot e disa dit jeni shqetsu per shendetin Tim . Dita 10 I inf.ektuar me Ko.rona Vi.rus

Jo nga kjo k.orona qe thon e kam kalu n shkurt kur ju pati dal nje nishan ne ball . Por kjo tjetra , ky mikrobi Kinez he kina nanen Krejt kines. Ky te futet ne trup si njesi speciale , per dy dit me ka pa.ralizu, me ka errsu syt Edhe dy mushkrit mi ka shpall me pn.eumoni . Temperatura e lart konstant , dh.imbja Krejt trupi koka , kolla , te dr.idhurat Edhe pse me 10 batanije . 7 dit kam nejt n shpi Se di kush tjeter do kish duru ket per 7 dit , diten e 8 jam dorzu me m shit per heku.

I deh.idratum dhe me mushkrit n skaner si plak 100 vjec . Per fat esht programi I Covi.d 19 nga qeveria amerikane , qendra te ngritura nga ekspertet me te mir dhe ilacet me te mir . Sot esht dita tret , vetem 3 dit mu desh me u cu me u ba njeri e me sha Kinezt me rob , Po kjo esht histori tjeter Se do jau lej amanet dhe femijeve te mi . Se kam dit Se do ja dal , Po paska qen buk e djath , Hajde kinez Ku ti kesh.”- shkruan Gjaci.